Twoje ciało pamięta emocje. Jak działa masaż dźwiękiem?
Masaż dźwiękiem stanowi połączenie nowoczesnej wiedzy z zakresu fizyki i medycyny z tradycyjną wiedzą i kulturą oraz praktyką Dalekiego Wschodu. Masaż tradycyjny albo się uwielbia, albo… ma się złe doświadczenia np. ze zbyt mocnym dotykiem. Alternatywą są misy, ustawiane na naszym ciele i obok niego. Podczas masażu dźwiękiem, fale dźwiękowe wnikają głęboko w ciało powodując wibrację komórek.
Masaż dźwiękiem jest wewnętrzną kąpielą, dźwięki mis działają na nas na poziomie psychicznym: dają głęboki relaks i odsuwają negatywne emocje. W porównaniu do tradycyjnego masażu manualnego (nawet najlepszego) kojące i wibrujące dźwięki zajmują też naszą głowę. Relaks totalny.
We wszechświecie wszystko jest wibracją. Kamień według nas jest statyczny, ale wibruje nieustannie… W naszym organizmie każda komórka ma swoją wibrację. Wzajemne oddziaływanie wibracji komórek i wibrujących dźwięków masażu tworzy rezonans komórkowy. Oddziaływanie to bazuje zarówno na słuchu jak i odczuwaniu drgań przedmiotu położonego bezpośrednio na ciele i w jego pobliżu.
Komórki dostrajają się do rytmu wibracji nadanemu przez masażystę, a w ciele powstaje stan naturalnej równowagi. Znacie twierdzenie, ze ponad 80% chorób bardziej lub mniej bezpośrednio wynika z braku równowagi właśnie? Równowagi fizycznej oraz emocjonalnej. U zdrowej osoby masaż taki wspomaga harmonię wewnętrzną, wzmacnia motywację i energetyzuje. W przypadku dolegliwości nie ma udowodnionego naukowo działania leczniczego, bądź nie jest ono w naszej kulturze jak dotąd mocno spopularyzowane, ale terapia dźwiękowa lub zaawansowana relaksacja dźwiękiem stymuluje regenerację. Odpręża i uspokaja – w tym tkwi jej ogromna siła.
Skutecznie relaksuje i wycisza, jako holistyczna metoda działa równocześnie na ciało , umysł i emocje. Harmonizuje nasze ciało, prowadząc tym samym do regeneracji. Wypoczywamy i jesteśmy bardziej witalni. Co przemawia do mnie najsilniej z wielu informacji na ten temat: poprawia świadomość własnego ciała, czujemy każdą jego część. Tej świadomości ciała nieco nam brakuje, zawsze gdzieś się spieszymy, brak nam na to czasu. Wielkim plusem tego rodzaju masaży jest to, że właściwie nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Ma wpływ na przemianę materii, poprawę krążenia, reguluje sen i uwalnia od skurczów. Sprzyja usuwaniu blokad w przepływie energii w organizmie.
Nie jesteśmy tylko ciałem – na stan naszego zdrowia ogromny wpływ ma nasza psychika. Męczące, trudne albo bardzo intensywne emocje zostają w nas, a aby poczuć spokój, odprężenie i szczęście należy zrobić z nimi porządek. Nasze ciało pamięta i przechowuje w swych komórkach wszystkie zdarzenia życia. Zarówno te dobre, jak i ciężary – te których chemy się pozbyć.
Masaż dźwiękiem pozwala na zrzucenie tego ciężaru. Po masażu dźwiękiem, towarzyszą często spokojne myśli i oczyszczone emocje. Skusisz się? Jaki wolicie masaż: tradycyjny, czy może spróbowalibyście czegoś nowego? A może taka opcja do was nie przemawia? Co wy na to?
Tekst – Magdalena Tatar
Na podstawie PHI
Aż musiałem podpytać Google jak taki masaż wygląda… 🙂
Wierzę, żę takie coś może być relaksujące i odprężać. Ciekaw jestem jedna skuteczności w rozluźnianiu spiętych mięśni.
Wczoraj mieliśmy okazję widzieć jak to działa – rewelacja.
Póki co wierzę na słowo. 🙂 Z pewnością przyjdzie mi jednak prędzej czy później samemu wypróbować i wyrobić sobie własne zdanie 🙂
Dawid
Świetny pomysł do wypróbowania w przyszłości 🙂
Unikalne doświadczenie – słowa tego nie opiszą 🙂
Kocham tradycyjny masaż! Uwielbiam! Także ten twarzy – raz byłam, naprawdę odprężające uczucie 🙂
Ale taki dźwiękiem… spróbowałabym. Ciekawe gdzie w Warszawie można zrobić…
Ciekawy i całkiem inny od tradycyjnego – dla odmiany.